טלפונים בבניה

הדרכה לשעת חירום

תאונות עבודה מתרחשות בחירום ובשגרה. אף על פי שבשעת חירום יש תקנות מסוימות שאמורות להגן על המעסיק, האחריות שלו רחבה מאוד ובכל מקרה לא כדאי להתפשר על נושאים רגישים כאלה. כמו כן, אפשר לתאם מול יועץ בטיחות הדרכות לעבודה עם חומרים מסוכנים, הדרכה לגבי שימוש נכון בציוד מגן אישי והדרכה לשעת חירום. כאשר הכל מתבצע בסינרגיה, העובדים מקבלים תמונה מלאה של תכנית הבטיחות וקל להם יותר ליישם אותה.

תאונות כתוצאה מעבודה עם מכונות

משק העבודה המודרני נשען רובו ככולו על מכונות. השימוש במכונות מייעל את העבודה ומקצר את משך הזמן שנדרש לביצוע פרויקטים, אך הוא טומן בחובו גם סיכונים. בשביל להתמודד עם הסיכונים הללו נדרשים מעסיקים להישאר עם אצבע על הדופק ולהכיר את התקנות. כמו כן, על המעסיק להשתמש בשירותיו של ממונה בטיחות כדי ליישם את הוראותיו טרם תתרחש במפעל תאונה שנובעת מעבודה עם מכונות מסוכנות.

הדרכות בטיחות תקופתיות – להקדים תרופה למכה

ממחקרים עולה שאת רוב היעילות של ייעוץ בטיחות ניתן להשיג בעזרת הדרכות תקופתיות. מפעלים בתעשייה הקלה והכבדה מחויבים על פי חוק להעביר הדרכות כאלה, אך יש מעסיקים שמגדילים ראש ונוקטים יוזמה. על כל פנים, ההמלצה העקרונית היא לתאם הדרכות בטיחות לעובדים ולחייב אותם להגיע. ניתן לעשות זאת בקבוצות גדולות וקטנות ואפשר לנצל את ההזדמנות לסקירת אירועי בטיחות אחרונים.

שכיחות תאונות עבודה לפי ענפים

מבין כל התחומים והענפים, השכיחות הגבוהה ביותר של תאונות היא באתרי בניה ומפעלים. אלו מקומות שבהם אופי העבודה כרוך בסיכון ולכן יש גם צורך במעורבות צמודה של יועץ בטיחות מוסמך. כאשר היועץ מכין ומבצע תכנית בטיחות, הסיכוי לתאונות מצטמצם.

נציגי עידן בגובה עוקבים עבורך אחר החוקים והתקנות ומזמינים אותך לייעל את העבודה. בחיוג 073-3745759 נשלח אליך יועץ בטיחות ונרחיק ממך את הסיכונים שגורמים לתאונות עבודה.

השארת תגובה